Artykuły.Kleje do gumy. Kleje anaerobowe zastosowanie. Kleje cyjanoakrylowe zastosowanie.Klejenie oringów.


Idź do treściKlejenie oringów ,taśm przenośnikowych i wykładzin gumowych

Niniejsze opracowanie jest pomyślane jako poradnik dla osób pragnących samodzielnie podjąć się sklejenia przemysłowych gumowych taśm przenośnikowych na zimno oraz złączenia gumy z metalami, np. przy produkcji zderzaków lub wykładzin gumowych. P.W. MIREX dostarcza do tego celu specjalny, wysokowytrzymały klej MONOLITH PKT, dający możliwość wykonania elastycznych i trwałych złącz.

więcej >>

Konstrukcyjne klejenie termoplastów

Konstrukcyjne klejenie elementów w czasie montażu za pomocą klejów jest technologią rozwijającą się w przemyśle bardzo szybko. Ten artykuł przytacza przykłady zastosowania klejów w przemyśle samochodowym i stoczniowym, gdzie zostało ono wprowadzone przez wiodących producentów światowych. Określa się krytyczne kryteria projektowania i kontroli procesu montażu zapewniające sukces techniczny. Omówiono również rezultaty współczesnych zastosowań klejów.

więcej >>

Kleje upraszczają konstrukcje z tworzyw kompozytowych

Zużycie klejów konstrukcyjnych znacznie wzrosło w ostatnich kilku dekadach. Kleje te zostały m.in. użyte do klejenia płytek tarczy termicznej wahadłowca i zastąpiły mechaniczne mocowania w dobrze znanych bombowcach i myśliwcach typu stealth. Lecz co to takiego są kleje konstrukcyjne? W jaki sposób upraszczają one konstrukcje z tworzyw kompozytowych?

więcej >>

Technologia klejenia - ABC klejenia

Adhezja , Kohezja , Przykłady prawidłowych złączy klejowych , Kierumki działania sił na złącze klejowe , Sposoby aplikacji klejów dwuskładnikowych , Przygotowanie powierzchni do klejenia .

więcej >>

Kleje cyjanoakrylowe : zastosowanie, zalecenia technologiczne

Zalety klejów cyjanoakrylowych, zakres stosowania, uwagi i zalecenia technologiczne

więcej >>

Kleje anaerobowe : zastosowanie, zalecenia technologiczne

Zalety klejów anaerobowych, zakres stosowania, uwagi,i zalecenia technologiczne, warunki przechowywania

więcej >>

Przykłady zastosowania konkretnych klejów ( kleje do metali, kleje do tworzyw sztucznych ,  itd )


Powrót do treści | Wróć do menu głównego